Gümrük Müşavirliği Grubu; iş insanlarının mallarını dünyanın farklı yerlerine ihraç etmesi için en güvenli alandır.

Gümrük Müşavirliği Grubu; iş insanlarının mallarını dünyanın farklı yerlerine ihraç etmesi için en güvenli alandır.

Gümrük Müşavirliği Grup toplantısı 14.Türk – Arap İşbirliği Organizasyonun ikici günü İstanbul Pullman Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Toplantıda grup üyeleri, farklı Arap ve Türk ülkeleri arasındaki nakliye ve lojistik hizmetleri alanındaki son gelişmeleri ele aldı.

Toplantı sırasında her üye uluslararası taşımacılık yasalarında yapılan son gelişmeleri ve beraberinde gelen kolaylıkları ve engelleri ele aldı. Ayni zamanda da en iyi nakliye ve gümrükleme yöntemleri tartışıldı. Böylece iş insanlarının en düşük maliyetle güvenli ve hızlı yollar bulabilmelerini sağlamak.

Ek olarak toplantıda grup üyeleri bir çalışma bildirisi sundu. Bu bildiride grup üyeleri kendi ülkeleri tarafından sağlanan olanakları, ithalat ve ihracat için sağladığı gümrük muafiyetlerine deyindiler.

Grup başkanı Sayın Sabuhi ATTAR, en iyi sonuçları elde etmek ve bu kuruluşların nakliye ve gümrükleme alanında sunduğu avantajlar için endüstriyel kuruluşlarla yapılan anlaşmaları etkinleştirmek için ortak bir çerçevede çalışma gereğini vurguladı.

Toplantıya Katılanlar :

Sabuhi ATTAR Türkiye
Fadi Al-NATOUR Ürdün
Ali Saleh Al-KARBİ Katar
Muhammed İbrahim Khadr Filistin
Rajih Al-Omari Umman Sultanlığı
Mahmoud Mohamed Sayed Hussein Mısır
Tarık Theeb Cezayir
Mehmet Mehdi İdrisoğlu Türkiye
Fadi Yazji Grup Koordinatörü

 

Share this post